LATEST ARTICLES

Деспот Лазиќ замина кај ангелите и ја растажи Србија – ова се последните зборови...

И покрај тоа што докторите од Институтот за мајка и дете во Белград се бореа до последниот момент за неговиот...

Гордан Георгиев: Сакам Заев да ја подигне малку подискривената и поднаведната глава и да...

"...Сакам Заев да ја подигне малку подискривената и поднаведната глава и да ги каже јасно и гласно позициите на македонската...

И тоа се случи: Вечерва Јоханес Хан јавно се извини на граѓаните на Македонија

Јоханес Хан,eврокомесарот изрази разочарување и им се извини на граѓаните на Македонија и на Албанија, затоа што нема одлука...

Виолета: Една девојка и пет момчиња ќе почнат нов живот, ајде да ги дотераме...

Статус на Виолета Трајковска Петковска: Другарки и другари имаме молба, имаме една девојка и 5 момчиња кои од домот Ранка Милановиќ,...

Нонковиќ: Да се надеваме Грција ќе помогне да си го вратиме исконското име “Македонија”...

Статус на Бобан Нонковиќ: ГРЦИЈА ГО СПОРИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР Со поддршка на Грко-американската унија од САД, а потпомогнати од искусни дипломати, врвни...

Михајловски: Еве, искачам од Шутка, кој ќе краде пак, кој ќе рмба

Статус на Јовица Михајловки: Шо толку по Макрон? Шо ви е крив човекот? Ја да сум Макрон исто би прашал: Шо...

Човек кој не е многу познат во јавноста се понудил да ги плати сите...

Меѓународниот сојуз чиј претседател беше Бојан Јовановски, БМЈ груп во чија сопственост беше 1 ТВ и Томато продукција во чии...

Крај за ,,јагмата” во Швајцарија – кешот ќе мора да се носи на некое...

Швајцарија беше пшозната како земја во која богатите и бизнисмените ставаа кеш во банките, кој никој не можеше да им...

Калина Коси: Дај му плата и од 1.000 евра ако сакаш, пак ќе избега...

Статус на Калина Коси: Млад, здрав, прав, умен, избегал во странство за да печали пари? И да. Ама и не. - Бега од...

Велешанецот Гордан Штерјовски „преку ноќ“ стана милионер

Велешанецот Гордан Штерјовски ја освои фантастичната добивка Милионер Џек Пот , вредна 1.617.237 денари. Среќната добивка е освоена на 10...