LATEST ARTICLES

Дана Прелиќ: Катица Јанева ме направи глупача

Статус на Даница Прелиќ: ,,Ocтавката на специјалната обвинителкa Катица Јанева предизвика огромно paзочарување пред се кај луѓето што бараа правда...

Синоќа во Прилеп пред настапот на Цеца МВР откри Кашикара

Бомбата е пронајдена на терасата од кафулето „Кафе ин“ ,гостите веднаш биле евакуирани а тој дел од чаршијата затворен од...

По Тричко и Геро, сега се спукаа новинарите Борјан и Гоце Михајловски

Гоце Михајловски, новинар во Канал 5, му пишува на Борјан Јовановски новинарот и уредник на 1ТВ каде сопственик е Боки...

Колешка од Австралија за Џоковиќ: Тој не е искрен и сè му е глума,...

Многумина го коментираат неспортското однесување на британската публика кон Новак Ѓоковиќ. Барбара Шет Игл, поранешната австралиска тенисерка, излезе со своја...

Ќе им секне чекмеџето на Лила и останатите инфлуенсери – заборавете на Инстаграм каков...

Инстаграм уште пред неколку месеци објави дека планира да ги „крие“ лајковите на објавите од своите корисници. Додека еден дел од...

Будва не е тоа што беше за 1 евро да пиеш пијачка – сега...

Фотографии кои се појавиле на друштвените мрежи од еден бар на подрачјето на Будва, во екот на сезоната, ги прикажуваат...

Како на филм во Македонија – шоферот скокнал, а комбето со патници се движело...

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на...

Весели жали за Премиерот Харадинај и вели дека тоа што се случуваше на Косово...

Претседателот на косовското Собрание и лидер на владејачката Демократска партија на Косово (ПДК), Кадри Весели изрази жалење поради повикот од...

ВМРО: Кој лаже, тој и краде, а Катица Јанева и лаже и краде исто...

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: ,,Пријателката на притворениот рекетар Боки 13, наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата за рекетарскиот политичко-судско-медиумски...

Виз Ер со важно известување за патниците

Меѓународниот аеродром Скопје ги известува патниците на Виз Ер дека поради оперативни причини шалтерите за регистрација се затвараат точно 60...