Home Естрада (ФОТО) Ќерката на Лукас, вистинска “лепојка” која Аца ја вработил во Гранд

(ФОТО) Ќерката на Лукас, вистинска “лепојка” која Аца ја вработил во Гранд

Аца Лукас има четири деца. Од првиот брак со Светлана Вуксановиќ го има синот Лазар и ќерка Миљана, од бракот со Наташа го има синот Андреј и ќерката Викторија, која му ја подари Соња Вуксановиќ.

Миљана не е љубител на медиумите и ретко се појавува во јавност, но таа направи неодамнешен преседан и се појави со нејзиниот познат татко во шоуто “Ексклузив”.

Друштво им правеше и нејзината ќерка Миња, инаку првата внука што ја обожава.

Миљана, иако има богат и славен татко, таа е независна и самостојна девојка, и веќе со години работи како шминкерка во “Гранд”. Аца е горд што неговите деца не се како многу деца познатите кои живеат на сметка на нивните родители.