Home Естрада Се закараа Сека Алексиќ и Дара Бубамара (ФОТО)

Се закараа Сека Алексиќ и Дара Бубамара (ФОТО)

Кавгите на српската естрада не се ништо ново. Познати се нетрпенијата и антагонизмот меѓу Дргана Мирковиќ и Цеца, односно Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша. Слично ривалство постои и помеѓу Дара Бубамара и Сека алексиќ.

loading...

После објавеното експлицитно видео на Дара Бубамара се огласи Сека Алексиќ, но експресно возврати и првата. Имено, Сека не ја прозва директно својата колешка, но се претпоставува дека пораката била наменета токму за нејзе.

-Поединци да се изгаснат од социјалните мрежи, напиша Сека.

Меѓутоа, реакцијата на Бубамара била многу пожестока. Таа исто така коментарот не го насочи директно кон Сека Алексиќ, но се верува дека пораката се однесувала токму за нејзе.

-Дебела, дудлај го тој клип и ќути, напиша Дара Бубамара.

loading...