Home Естрада (ФОТО) Досега не сме знаеле: Пејачката Гоца како средношколка родила ќерка, а...

(ФОТО) Досега не сме знаеле: Пејачката Гоца како средношколка родила ќерка, а денес и таа е пејачка

Српската пејачката Гоца Божиновска се остварила како мајка уште во средношколските денови, а јавноста речиси да не знае кој е таткото на нејзината ќерка.

loading...

Имено пејачката затруднела од композиторот Раде Вичковиќ кој тогаш бил оженет, меѓутоа Раде се колнел пред таткото на пејачката дека е лудо заљубен во неа иако има семејство.

Сепак нејзината ќерка Јелена Вучковиќ која денеска е исто така пејачка израснала со нејзините баба и дедо додека пејачката откако останала самохрана мајка пеела заработувајќи пари.

Неколку години подоцна таа роди уште две деца со друг маж, а еве како денес изгледа нејзината ќерка.

loading...