Home Естрада Панчо му одговори на Слаткар: Јас сум за тебе Ливерпул – ти...

Панчо му одговори на Слаткар: Јас сум за тебе Ливерпул – ти користољубиво човече

Вечерва во естрадниот магазин “Ексклузив” на 1ТВ, Марко Слаткар кажа многу навреди за Панќо од ДНК. Овој не му остана должен и во пост на социјалните мрежи му одговори:

“Е Марче Slatkaristika дојде време да ти станам опсесија и многу да те боли што јас Панчо “НЕТАЛЕНТИРАНИОТ” од DNK полнам повеќе клубови и сали од тебе ( твојот последен концерт во Борис Трајковски ) беше ФИЈАСКО #ФАКТ за разлика од моиите два ( ПРЕПОЛН САЕМ ) и еден во универзална.

loading...

Те боли тоа што зимам дупло поголем хонорар ( затоа прашуваш по менаџери , друг пат слободно јави се ќе ти кажам јас колку зимам ) од твојот и продавам повеќе карти кај и да се појавам со мојот бенд. Од тебе не сум барал услуга никогаш за разлика од тебе што лично ми се јавуваше за да ги викнам пред 2-3 години децава Два Бона ( немам ништо против нив баш ми се симпатични и им посакувам успех) за на радио и секако дека ги викнав, и пар други работи во врска со помош.

Не сум праќал мејлови по радија за да ми ги вртат песните за разлика од тебе нели 😉 Многу битно, за разлика од тебе не сум заебал луѓе и разделил бендови ( Скипи и Тајзи ) и после користење фрлил во ѓубре како непотребен материјал. Другарите мои со кои што сум израснал сеуште сум со нив за разлика од тебе што го заеба цело кру Скит и Токсикологија, скаран си и со кумовите ако не се лажам исто така
Тоа кажува за тебе каков човек си и колку ти се битни парите пред другарите.

Јас знам како без пари бидејќи никогаш тоа и не ми било предизвик. Мојот предизвик се вика ЛОЈАЛНОСТ и РАБОТА , а таа врлина за тебе е мисловна именка. Ја не сум ругал никој во песна, ти се потегна против Врчак кои мене лично си ми зборел дека неможеш да го смислиш, само што он е господин за тебе па не те есапел два посто.

На крај да ти објаснам дека, некогаш HUSTLE BEATS THE TALENT за кој за жал ти ги немаш и двете 🤷‍♂️ Се надевам дека децата кои сега ги ЦИЦАШ ќе сфатат на време со кој си имаат работа и дека се свесни во моментот се шлепаш покрај нив #ФАКТ Слаткарче ја не дужам пари за разлика од тебе. Кога ќе изгубиш судски спор не се криј, плати и на жената тоа што и должиш биди мангуп јер нели ПОЛНИ ЧАНТИ ДИЈАМАНТ(И )?

А да немам ни јас ништо против тебе исто како ти против мена само кажувам факти, а последниот е дека за жал си станал НАЈ ИСФРУСТРИРАНИОТ ХЕЈТЕР ( јас не го кажувам тоа ти сам си го кажа и предвиде уште на сам старт на кариерата) .

Да се потсетиме како идеше : Сите го серат Панчо, не се замарај стари, ХЕЈТЕРИ ЉУБОМОРАТ ДЕКА ПРАВИШ НАЈВИШЕ ПАРИ. Извадок од темата : Жолта штампа и таа ми ја праќаше на мејл за да ти ја пуштам, да те потсетам само.

Како и да е среќен сум што сум те запознал бидејќи да не те знаев немаше да знам дека може да постои таков ХЕЈТЕР и КОРИСТОЉУБИВ лик на земјината топка.

И слободно барај ме ако ти треба помош тука сум да ти помогнам јер не те гелдам како конкуренција Ливерпул и Пјаченца неможе да играат во иста лига.

loading...