Home Вести (ВИДЕО) Протече снимка од моментот на несреќата кај тетовската патарина – за...

(ВИДЕО) Протече снимка од моментот на несреќата кај тетовската патарина – за две секунди молк

Утринава околу 6:45 часот на автопатот Тетово – Гостивар на наплтната рампа кај Тетово, во ссообраќана незгода згасна животот на 51-годишна жена од Кичево. Сообраќајката се случила кога од непознати причини две возила се судриле на патарината, меѓу две кабини.

За овој случај овифијално се огласи и МВР која сподели детали во јавноста, а во меѓувреме протече и снимка од моментот на несреќата.

„На 02.04.2019 околу 06.45 часот на автопатот Тетово-Гостивар, на наплатната рампа кај Тетово, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Д.С.(51) од Кичево и патничко возило „Фолксваген Туарег“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.К.(37) од Дебар.

AKSIDENT NË AUTOSTRADËN GOSTIVAR-TETOVË, 1 I VDEKUR, 4 TË LËNDUAR

AKSIDENT NË AUTOSTRADËN GOSTIVAR-TETOVË, 1 I VDEKUR, 4 TË LËNDUAR

Публикувахте от TV21 в Вторник, 2 април 2019 г.

Притоа, на местото на настанот починала Б.Д.С., додека со возачот А.К. и сопатниците во возилото „Фолксваген Туарег“, Б.Г.(32), М.К.(36) и А.К.(62), сите од Дебар, се здобиле со повреди и со возила на Итна медицинска помош биле пренесени во Клиничката болница во Тетово, каде им била укажана помош. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Тетово. “