Home Вести Свет Страшна несреќа: Директен судир на два авиони во лет – има...

Страшна несреќа: Директен судир на два авиони во лет – има жртви

Пет лица загинаа а едно се води како исчезнато по сударот на два хидроавиони на Аљаска, пренесува Си-Ен-Ен. Несреќата се случила во 13 часот по локално време кога двата авиони летале во близината на Кечикан.

Тие биле авиони кои можеле да слетаат и на вода. Во едниот имало 10 лица и членовите на екипажот, додека во вториот биле четири патници и пилотот.

loading...

Загинале сите четири патници и пилотот од вториот авион, додека од првиот авион на девет лица им била пружена лекарска помош. Не се знае каква е ситуацијата со десетиот патник и со пилотот.

loading...