Home Естрада Цеца: Оваа жена ги знае сите мои тајни, ме штити и поддржува...

Цеца: Оваа жена ги знае сите мои тајни, ме штити и поддржува дури и кога не сум во право

Светлана Цеца Ражњатовиќ никогаш не криела колку нејзината сестра му дава смисла на нејзиниот живот, но овој пат таа одлучи до крај да ја отвори душата и да признае сè. Имено, на социјална мрежа Инстаграм, Цеца напиша многу емотивна порака покрај фотографијата каде е сликана со нејзината сестра.

“Најголемиот дар покрај децата кој можев да го добијам од Бога е сестра ми. Мојата Лидија, која ме поддржуваа и кога не сум во право, ме штити и ме прави силна во сите моменти од животот.

Смеа, солзи, среќа, тага и радост, и сè она што животот може да ми направи во текот на годините, сето тоа полесно го поднесов покрај неа. Ме миеше со љубов кога бев тажна, ме тера да се смеем и кога не е сè е најдобро. Без разлика колку е тешко, секогаш е најсилна“ – напишала Цеца и додава:

„Карпа. Строга, а пред се’ – правична. Личност што ги знае сите мои тајни и да се разбере кога ќе направам грешка, бидејќи на крајот на денот, сите сме луѓе и тоа ни се случува. Внимава на мене кога работите не се како што треба да бидат.

Ме враќа на вистинскиот пат кога мислам дека сите бродови ми потонале. Ти благодарам што си со мене, јас секогаш ќе те сакам од моето срце и душа“ – пишува Цеца во описот на своите фотографии.