Home Живот Која е згодната ,”цицла” која се сликаше до Груевски

Која е згодната ,”цицла” која се сликаше до Груевски

Згодната бринета која се фотографирала со експремиерот Никола Груевски на бизнис забавата во Будимпешта се вика Вивиен Чене, по професија е економистка, но е позната како инфлуенсерка и модел фриленсер.

На нејзиниот Инстаграм профил, таа има над 35.000 следачи и постојано објавува професионални фотографии од неа, но и рекламира производи.

На забавата во Будимпешта, покрај со Груевски, може да се забележи дека таа се фотографила и со голем број од другите гости.

Loading...