Home Живот Суета е лоша работа – Маја Платнар ги лови сите што лајкале...

Суета е лоша работа – Маја Платнар ги лови сите што лајкале коментари против неа

Извесната Маја Платнар, поборник за сирова храна минатата недела влезе во конфликт со инфлуенсерката и популарната водителка на “Бекстејџ” Миа Костова околу скандалот со пеењето на химната на Тамара Тодевска.

Тие си разменија неколку пораки на социјалните мрежи, при кои Платнар го извлече подебелиот крај.

Сега таа ги следи “емоциите” на постовите на Миа и им пишува на коментарите на познати скопски знаци, кои го делат истото мислење со Миа Костова:

,,Маја Платнар: оди уше кај некоја инфлуенскерка посмеј се на идиотските навреди за нечиј изглед. А трагедијата е шо не си ме ни видел, али може и се удвараш. Затоа само Стево за вас!”

,,Johan Elzeser : сакаш да кажеш дека скролаш по други ѕидчиња и гледаш кој што и како лајкнал 😂 и донесуваш заклучоци врз основа на емотикони, згора на тоа ако добро се сеќавам мислам дека ставив смешко или на статус или коментар и ти мислиш дека тоа тебе ти се смеам а не на коментарот или статусот???

Девојче што не те познавам, плиз ако сакаш нешто да ми кажеш слободно јави ми се на 070205245 (цело скопје го знае) и кажи што ти смета у животу. Мојот ѕид е паблик и можеш кај мене да “какаш” колку сакаш и кога сакаш. Малтретираш туѓи ѕидови со сопствени проблеми. Позз.”

,,Johan Elzeser боже помилуј. Е да де. Откако те потсетив ти текна, после 3 пати праење недоветен. А бе Јохан, Иан ми е прекрасен пријател, ми бил и клиент, кај твојата жена одиме цела фамилија на масажи, да помислиш прво шо прајш не ќе е лошо. Трагично е да се лепиш на навредливи статуси оти па сите може да пукаме со исти куршуми, помисли на тоа.”