Home Естрада Елена Стојанова: Обично не се фалам, ама за ова морам – направив...

Елена Стојанова: Обично не се фалам, ама за ова морам – направив француски тарт од вишна

Македонската водителка на Сител ТВ, Елена Стојановска која имаме прилика да ја гледаме на Утринската емисија на оваа телевизија во една прилика на социјалните мрежи се пофали дека нејзините обврски започнуваат во 5 часот наутро.

Меѓутоа, тоа не е причина Елена да не се проба како готвачка. Таа на социјалните мрежи деновиве се пофали дека подготвила „француски тарт“.

„Не сакам да се фалам ама и француски тарт од вишња направив“ напиша Елена во описот на фотографијата.

Верувам дека на Стојановска ова специјалитет и испаднал вкусен…. а веруваме дека и следниот пат ќе изненади со некој специјалитет.

Извор: Вистина