Home Естрада Цеца објави фотка во бикини стара 20 години (ФОТО)

Цеца објави фотка во бикини стара 20 години (ФОТО)

Светлана Цеца Ражантовиќ важи за една од најуспешните пејачки во регионот, а кариерата ја започна како девојче.

Својата кариера ја започна во 1988 година, а прва нејзина песна беше „Цветак зановетак“ со која на фестивалот „Илица“ освои награда од жирито.

Со песната „То Мики“, Цеца стана фолк пејачка, а плочите се продавале во 350 000 примероци. Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ последниве денови објавува фотографии и видео снимки од летување и ги воодушевува своите следбеници, но ваква сигурно не сте ја виделе ако сте од помладата генерација.

Имено, се појави насловна страница од почетокот на кариерата на Цеца каде позира во бикини.Оваа фотографија е снимена пред повеќе од 20 години, а пејачката тогаш ги добила симпатиите на јавноста како со глас така и со став.