Home Останато Фудбалерите на Барселона го понижија Македонецот Елиф Елмас (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона го понижија Македонецот Елиф Елмас (ВИДЕО)

Барселона во подготвителен натпревар, го победи Наполи со 2:1, со головите на Серхио Бускетс и Иван Ракитиќ, додека голот за Наполи беше автогол на Умтити.

На оваа средба шанса за настап доби и нашиот Елиф Елмас, кој имаше неколку атрактивни потези и додавања, но имаше и момент кога играчите на Барселона се пошегуваа на негова сметка.

По неговиот неуспешен обид за дриблинг, тие му ја турнаа топката низ нозе и си поиграа со него. Но Елмас е млад, сигурно ќе има шанса да им врати за ова!