Home Естрада На свадба му пееле Цеца и Аца Лукас – еден од најбогатите...

На свадба му пееле Цеца и Аца Лукас – еден од најбогатите бизнисмени на Балканот (ВИДЕО)

Српскиот бизнисмен Драгослав Илиќ, кој се заминава со дистрибуција и продажба на нафта во Венецуела, дошол повторно во Србија за да го прослави својот роденден. Славењето било организирано во еден белградски ресторан.

На прославата меѓу присутните се најде и Анастасија Ражнатовиќ која во еден момент запеа песна од нејзината мајка Цеца, „Кукавица“.

-Благподарам многу за ова убаво дружење и овој прекрасен глас, напиша Гаги во описот на видеото на кое пее Анастасија.

За потсетување, Илиќ во 2006 година организираше раскошна свадба во еден од најпознатите хотели во Буенос Аирес, на која пееја Цеца, Мира Шкориќ и Аца Лукас.

Видеото погледнете го ТУКА