Home Естрада (ФОТО) Српска пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница

(ФОТО) Српска пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница

Српската пејачка Катарина Грујиќ денеска излезе од болница каде помина неколку дена поради јаката инфекција која ја доби на бубрегот.

По нападите пејачката веднаш беше сместена во болница, а фановите и јавноста со брзина на светлината ја дозна нејзината сериозна здравствена состојба.

По пејачката во болницата денеска дојдоа нејзините татко и мајка кои ги изнесуваа поклоните на пејачката која ги доби додека беше во болница.

Грујиќ со голем шешир на главата сакаше да го сокрие лицето, а на рацете и се видоа раните и завоите од примањето на терапиите.

Српски Телеграф пишува и дека пејачката ослабела неколку килограми додека била во болница.

Извор: Курир