Home Естрада Марија Шерифовиќ ја снимаше Џејла Рамовиќ додека спие на плажа, а со...

Марија Шерифовиќ ја снимаше Џејла Рамовиќ додека спие на плажа, а со еден потег ја „извади од памет“ (видео)

Марија Шерифовиќ (34) и Џејла Рамовиќ (17), победничката во минатата сезона на „Sвездите на Гранд“, поминуваат многу време заедно, па така и жешките летни денови ги поминаа на иста дестинација – Шпанија.

Шерифовиќ еден момент сподели со следбениците на Инстаграм, снимајќи ја Џејла како спие на лежалка.

Бидејќи „ѓаволот не и давал мир“, Марија со шише вода ја натопи Џејла за да ја разбуди, а Рамовиќ беше шокирана, па скокна и почна да ја брка Марија во одмазда.

„Сите неработници! Зајакот се налути“, напиша Марија, а освен тоа и прати порака и на мајката на Џејла дека нејзината ќерка нема да настине.