Home Естрада (ВИДЕО) Македонскиот пејач кој во емисија сакаше „да му го свирне“ на...

(ВИДЕО) Македонскиот пејач кој во емисија сакаше „да му го свирне“ на Боки 13

Шоуменот Боки 13 или Бојан Јовановски како што му е вистинското име заврши во истражниот затвор Шутка.

Тој се сомнич дека во периодот од ноември 2018. до април 2019 година вршел влијание врз јавен обвинител од страна на обвинетите. Во обвинението се споменуваат и милионски суми кои осомничените ги барале како награда.

Боки 13 од секогаш бил контроверзна личност и неговото појавување пред ТВ камерите беше повод за голема гледаност.

Пред четири години гостуваше во една емисија каде што пејачот Робер Билбилов му порача на Боки 13 дека сакам „да му го свирне“. Но остана нејасно на што алудираше.