Home Вести Македонија Десковска: Милошоски е пример за човек кој шири лажни вести (ВИДЕО)

Десковска: Милошоски е пример за човек кој шири лажни вести (ВИДЕО)

Веднаш по изјавата на Антонио Милошески кој рече дека писмата на Катица Јанева од притворот не се нејзина иницијатива туку дека е тоа координиран договор меѓу Заев, Јанева, Рускоска и Јовески се огласи и министерката Рената Дескоска.

На изјавата на Милошески се огласила и министерката Рената Дескоска која во целост ја демантирала неговата изјава:

„Милошоски е човек кој е извор на лажни вести. Одлуката ЈО да ги преземе предметите од СЈО е лично на Катица Јанева, и тука не постои ништо друго“ – рече Дескоска.

Loading...

Публикувахте от TV21 в Петък, 6 септември 2019 г.

Loading...