Home Естрада (ФОТО) Македонската пејачка прва пристигна во домот на Гру и притоа се...

(ФОТО) Македонската пејачка прва пристигна во домот на Гру и притоа се огласи

Регионот е потресен поради смртта на српскиот рапер Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

Голем број на пријатели и колеги се простија од својот колега, а некои од нив се појавиле и пред неговата зграда на Видиковац за да изрзат сочуство.

Loading...

Тијана Дапчевиќ и Игор Лазиќ Нигор први пристигнале пред домот на раперот за да изрзат сочуство. Сопргуата на Гру, не била во станот, но набргу се вратила пишуваат српските медиуми.

Дапчевиќ од Далибор се прости и преку социјалните мрежи. Таа објави фотографија од раперот, а во описот напиша:

„Е мој Далиборе….не сакам да прифатам те нема никогаш и никаде…ми скрши срцето…нека те чуваат ангелите“.

Покрај Даница цело време била нејзина пријателка која ја држала под рака.

За потсетување, Даница и Гру имаат два сина – Вук и Реља.

Loading...