Home Естрада Гавазова од сцена и плажи влезе да работи во лозје (ФОТО)

Гавазова од сцена и плажи влезе да работи во лозје (ФОТО)

Фолк пејачката Сузана Гавазова, ова лето ги частеше своите фанови на социјалните мрежи со безброј разголени фотки. Но како се наближува есента, таа ја смени својата локација.

Сузето му се врати на она од каде припаѓа… Прв предизвик, есенската берба на грозје.

А таму убавицата во тело на ѕвер, како вистинска дама на есенскиот гроздобер.

Промета во бела дамска руба, со бела кошничка полна грозје в раце, иако закопчана до грло, Сузето уште еднаш покажа дека знае да биде и дама и домаќинка… И на сцена и на нива. Тоа е барем јасно од она што се гледа… За другото рековме, има кој си знае.

Loading...