Home Естрада Карлеуша конечно откри зошто се скарани со Цеца: Ми рече дека сум...

Карлеуша конечно откри зошто се скарани со Цеца: Ми рече дека сум дебела и дека нема да успеам

Светлана Цеца Ражнатовиќ, слободно може да се каже е најголемата Балканска фолк дива. Многумина би сакале да се на нејзино ниво, но не се.

Една од нив е Јелена Карлеуша. Познато е ривалството меѓу двете но и анимозитетот. Имено, дури траеше акцијата ,,Сабја” и Цеца беше притворена, еден од водачите на таа акција беше таткорто на Карлеуша, кој беше висок полициски службеник.

Но еве што за причините за кавгата изјавува Јелена Карлеуша:

Таа се присетува дека на почетокот на кариерата нејзината колешка Цеца Ражнатовиќ немала убави зборови за неа и оти не и дала никаква поддршка.

Цеца и рекла дека никогаш нема да успее во шоу бизнисот и оти е дебела.

-Се сеќавам дека Цеца ми рече дека никогаш нема да бидам ѕвезда. Ми рече дека добро пејам но оти сум дебела. Тука се зафркна.Дали е некој роден да биде ѕвезда тоа се гледа, се присети Карлеуша.