Home Естрада Охриѓанецот на ,,Sвезде гранда” ги освои сите гласови, но кога се појави...

Охриѓанецот на ,,Sвезде гранда” ги освои сите гласови, но кога се појави мајка му на сцена стана делириум (ВИДЕО)

Во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 26 годишниот Александар Јосифовиски од Охрид. Тој во првиот круг се претстави во песните „Једина“ од Владо Георгиев и „Угаси ме“ од Парни Ваљак.

Веднаш кога започнаа да пее жирито меѓу себе си коментираше дека тоа има убава боја на гласот и дека потсетува на Владо Георгиев.

По неговото претставување тој освои вкупно седум гласа односно ги доби сите гласови на жирито и досега тој е единствениот Македонец кој ги освои сите гласови.

Во бекстејџ го бодреа сопругата, тетката и неговата мајка која жирито кога ја виде беше изненадена од нејзиниот сексапил и веднаш ја повикаа да излезе на сцената.

„Мама вие изгледате подобро од пола естрада“ прокоментира Јелена.

Мајката на Александар, Елизабета на сцената отпеја дел од песна, а публиката и жирито ја поздравија со аплауз. Карлеуша која беше воодушевена од Елизабета истакна дека нејзиното име одговара и на стајлингот и на изгледот.

Неговиот настап може да го подлегнете во видеото подолу на 38:45.

Целиот текст прочитајте го на Вистина