Home Естрада Нешто што ниедна жена не би сакала – Лепа Брена снимена без...

Нешто што ниедна жена не би сакала – Лепа Брена снимена без грам шминка (ВИДЕО)

Лепа Брена е најголемата ѕвезда на поранешните југословенски простори. Таа трае скоро четириесет години. Почна како пејачка, но ги паметиме и нејзините филмски улоги.

Еден наш многи познат музички композитор неодамна за ,,Галама” изјави: ,,Кога првпат ја видов Лепа Брена во живо, пред отприлика 35 години, во себе си реков – поубава жена на планетава нема!

Деновиве Брена е снимена без грам шминка, додека ги завршува дневните обврски. Иако пред камерите секогаш може да ја видиме во разни модни парчиња, со шминка и гламурозно, зад сцента, Брена е сосема нормална и обична личност. Сепак, незнаеме дали таа би сакала во вакво издание да ја гледа јавноста.