Home Естрада Пејачката Анета Наковска распали по министерката Царовска

Пејачката Анета Наковска распали по министерката Царовска

Откако се крена голема време по изјава на министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, дека со 17.000 денари едно семејство може да живее сосема солидно, реакциите на социјалните мрежи се уште не стивнуваат.

Иако министерката Царовска се извини и преку социјалните мрежи се оправда дека нејзината изјава била извадена од контекст и испревртена, на социјалните мрежи се уште се води жестока дискусија за нејзиниот гаф.

Па така во критиките кон Царовска се вклучи и фолк пејачката Анета Наковска со следниот коментар.

Pa se znae kako se stanuva milioner,a koga ke i odgovori na javnosta zosto se drzele pod silni lekovi za spienje decata po domovite i kade se sega i vo kakva sostojba se site tie decinja??

Публикувахте от Aneta Nakovska в Вторник, 12 ноември 2019 г.

„Па се знае како се станува милионер. Но кога ќе и одговори на јавноста зошто се држеле под силни лекови за спиење децата по домовите и каде се сека и во каква состојба се сите тие дечиња??“ напиша Наковска на Фејсбук

Loading...