Home Естрада (ФОТО) Се има, се може: Снаата на Цеци облече нова, втора венчаница...

(ФОТО) Се има, се може: Снаата на Цеци облече нова, втора венчаница за свадбата

По венчавањето во најголемиот храм во Белград „Свети Сава“, Вељко и Богдана Ражнатовиќ се упатија во хотелот „Хајат“ каде се одржа граѓанската венчавка и каде повеќе од 500 гости ќе ја прослават свадбата на синот на Цеца и Аркан.

Невестата во црква ја носеше венчаницата што балканската ѕвезда ја носеше кога се омажи за Жељко Ражнатовиќ.

Loading...

За венчавањето пред законот, младата Богдана облече втора венчаница. За првиот танц младенците ја одбраа песната „Mirrors“ од Џастин Тимберлејк.

Анастасија објави видео од хотелот „Хајат“ каде вечерва слави семејството Ражнатовиќ. Сестрата на зетот за земањето на невестата и црковното венчавање одбра бел костум со свтликаво сако.

За свадбената веселба младата пејачка повторно одбра блескави детали и припиен фустан.

Loading...