Home Живот (ВИДЕО) Ретко кој забележа – баба и на Богдана падна по скали...

(ВИДЕО) Ретко кој забележа – баба и на Богдана падна по скали и малку фалеше да се расипе свадбата

Свадбата на Вељко и Богдана е во полн ек. Тие ги завршија церемониите за земање на невестата, како и венчавката, по што се упатија во хотелот на главната забава, која ќе трае до раните утрински часови.

Но утрово се случи случка која лесно можеше да ја расипе цела свадба! Кога стигнаа сватовите по невестата, домашните на Богдана излегоа да ги пречекаат Цеца и нејзиниот син пред вратата.

Loading...

Една од нив беше и бабата на Богдана која сакаше да се поздрави со пејачката и младоженецот, но се лизна на скалите и падна, па за малку ќе настрадаше.

Српските медиуми објавуваат дека ова можела да биде голема трагедија, погледнете.

Loading...