Home Естрада Саша Матиќ им ја отпеа една од најубавите балади ,,на увце” –...

Саша Матиќ им ја отпеа една од најубавите балади ,,на увце” – младенците почнаа да плачат (ВИДЕО)

Присутни на вчерашната свадбена веселба на која се оженија Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ, раскажуваат дека било неверојатно добро.

А како и не би било, кога се знае која му е мајка на Вељко. Најголемата Балканска фолк ѕвезда Цеца, која има многу лпријатели во српскиот џет-сет.

Loading...

Па така, се прераскажува дека многумина од музичарите биле гости, а потоа се фатиле за микрофонот. Еден од нив бил Саша Матиќ, од чија балада младенците и солзи пуштиле:

Loading...