Home Естрада Изненадување за многумина беше кога разбраа што работела Емина пред да стане...

Изненадување за многумина беше кога разбраа што работела Емина пред да стане пејачка

Малку луѓе знаат за минатото на Емина Јаховиќ и нејзината професија пред да стане пејачка. Пејачката и текстописец некогаш била водителка на временска прогноза во младоста.

Потоа почнала со пеењето кое направи пресврт во нејзиниот живот. Пејачката Емина Јаховиќ (36) се разведе од турската музичка ѕвезда Мустафа Сандал и не чекаше долго да најде нов избраник кој, веројатно, треба да ја теши од разводот.

Според упатените турски медиуми нејинин избраник е турскиот милионер Садетин Саран (54) и, според турските медиуми, тие се во врска веќе месец дена. На прашањето околу оваа тема Емина вели дека не сака да дава одговори, но и не ја демантира врската.

Милионерот Садетин е роден 1964 година во САД но, се преселил во Турција уште како дете од 12 години. Таму бил успешен спортист, член на пливачката репрезентација на Турција, а бил и менаџер на Фенербахче, а сега е претседател на Саран Холдинг.

Бил веќе женет два пати, и од претходните бракови има ќерка.Со оглед на тешкиот карактер на Емина, нејзината каприцозност и склоност кон постојани забелешки за своите партнери, малку е веројатно дека Саран ќе има трет брак токму со неа.