Home Естрада Цеца објави домашно видео од снаата Богдана – еве што прават сами...

Цеца објави домашно видео од снаата Богдана – еве што прават сами дома

Многумина ја нарекоа свадба на деценијата и ја споредуваа со онаа на Жељко Ражнатовиќ и Цеца Величковиќ, но сепак, тоа не беше ни оддалеку налик на свадбата од пред дваесет и повеќе години.

Сепак, српската фолк дива, не пропушта, а да не го истакне задоволството што и е погодена снаата, избраничката на Вељко, Богдана Родиќ, сега Ражнатовиќ.

Цеца Ражнатовиќ на својот „Инстаграм“ објави приватно видео од неа и нејзината снаа Богдана, сопругата на Вељко Ражнатовиќ и покажа што прават двете се сами дома.

Имено, фолк пејачката објави видео од снаата која е во кујна и се подготвува да прави палачинки.

„Вака мојата снаа ми прави палачинки, ем се забавуваме, ем еве и доказ“ вели Цеца во видеото.

За потсетување, Цеца оваа година наскоро ќе се реализира во улогата на баба, односно Богдана и Вељко го очекуваат првото бебе, синот за кој го одбраа името Жељко.