Home Живот Ќе се мажи ли Спенџарска Јелена? (ВИДЕО)

Ќе се мажи ли Спенџарска Јелена? (ВИДЕО)

„Вие нешто сте слушнале, но сте разбрале. Да, ќе има нешто поврзано за свадби. Тоа е 10-иот по ред саем за венчавки. Така да сите оние кои што размислуваат за свадба може да дојдат да организираат свадбата за два дена“ вели водителката.

Таа исткана дека на саемот многу јавни личности ќе облечат и невестински фустани, а меѓу нив и Симона Поповска, Милена Антовска, блогерката Елеонора Миљковиќ и многу други.

Спенџарска во интервју за „Бекстејџ“ исто така откри како сака да изгледа нејзината сопствена свадба.

„Кога ќе ме прашаат дали сакам традиционална или модерна свадба, јас би сакала мојата свадба да биде со помал број на луѓе, да си направиме некоја забава. За фустанот имам идеја и отсекогаш сум знаела што ќе носам.

Мојот фустан ќе биде многу светкав и не сакам да ми биде бел, сакам да ми биде бледо розе или беж боја. Сакам да биде многу едноставен“ вели Спенџарска.

На прашањето кога ќе те мажиме, водителката вели:

„Јас да знам кога, еден датум ќе го кажам. Не сум размислувала за тоа. Како што велат: тоа самото ќе си дојде. Кај мене изгледа уште не дошло. Ама моментално не знам“ вели Јелена и открива дали е заљубена.

„Моментално не сум, имам многу убави работи кои ми се случуваат во животот и сум фокусирана на нив. Но, како викаат, кога се сакаш себе, кога инвестираш во себе и се трудиш, и мажот ќе си дојде. Не треба ти го бараш туку тој ќе те најде. И јас чекам тој да ме најде“ вели Спенџарка.