Home Живот (ФОТО) Ова се поубавите половини на македонските ракометари

(ФОТО) Ова се поубавите половини на македонските ракометари

Светското ракометно првенство во ракомет е во полн ек, а во последен момент македонската ракометна селекција замина како прва резерва.

Резултатски не ни оди баш најдобро и имаме три порази и една победа во досегашниот тек од шампионатот. Ова можеби е и очекувано со оглед на тоа што нашиот тим е подмладен.

Па така во составот има многу ергени кои се посакувани од многу девојчиња, но има и такви кои се фамилијарни луѓе, со деца.

Кога е спортот во прашање, тие се даваат со цело свое срце, но така е и кога е приватниот живот во прашање. Македонските ракометари се посветени партнери, сопрузи и татковци. Нивните девојки и сопруги се нивната најголема поддршка, без разлика дали станува збор за триумф или пораз.

Принтсркин Инстаграм

Кире Лазаров, нашиот капитен и еден од најуспешните ракометари на сите времиња, веќе долги години е во хармоничен брак со својата сограѓанка Љубица со која има две деца, синот Благојче и ќерката Лана.

Принтскрин Инстаграм

Еден од оние кои што се помеѓу поискусните е и голманот Никола Митревски кој исто така е неколку години во брак со сопругата Елена со која имаат син и ќерка.

Принтскрин Фејсбук

Битолчанецот по кратката авантура во Пелистер се врати во Португалија каде што брани за Порто.

Принтскрин Фејсбук

Кружниот напаѓач и еден од најомилените македонски ракометари, пикерот Стојанче Стоилов е тазе во брачниот живот, а уште попресен татко.

Принтскрин фејсбук

Стоилов неодамна се ожени со својата девојка Деница, а неодамна го доби и својот наследник. Синот на Столе го доби името Бојан.

Принтскрин Инстаграм

И Филип Кузмановски се ожени пред некоја година со својата долгогодишна девојка Моника Игнова. Свадбата беше во Битола, а меѓу гостите беше и ракометарот Дејан Манасков, кој е братучед на Моника.

Принтскин Инстаграм

Исто така и Филип Талески иако млад, веќе е фамилијарен човке. Крушевчанецот е во брак со битолчанката Ена Секуловска. Филип и Ена се горди родители на ќерката Софиа.

Принтскрин Инстаграм

Во јуни 2018 година во брак стапи и нашиот репрезентативец Никола Маркоски. Стружанецот стапи во брак со својата долгогодишна девојка, екс ракометарката Ане Миленковска.

Принтскрин Инстаграм

И тоа е тоа од нашата селекција кога станува збор за оженети ракометар. Значи никогаш повеќе ергени во македонскиот тим.

Принтскрин фејсбук

Останатите, кои се помлади претежно или се во врска или пак се слободни.

Принтскирн Инстаграм

Десниот бек Мартин Велковски е во долга врска со Ивана Огњановска, а од она што може да се забележи на социјалните мрежи тие се заедно шест години.

Принтскирн Инстаграм

Мартин Поповски, десното крило на нашата селекција пак е во љубовна врска со Стојна Гогова