Home Живот Калиопи си легна на плажа, со кого? (ФОТО)

Калиопи си легна на плажа, со кого? (ФОТО)

Калиопи, и после повеќе од 40 години е број еден на нашата и на регионалната музичка сцена, а ја сакаат и во дијаспората.

Таа стекна балканска популарност уште од многу млада, а подоцна ја зацврсти славата во поранешна Југославија со многу хитови и концерти кои ги одржа во земјите на поранешна Југославија.

Ја нарекѕваат поп-дива, а таа својата кариера ја започна на фестивалот „Златно славејче“ со песничката „Мојата учителка“.Таа често знае да каже дека маестро Александар Џамбазов е најзаслужен за нејините почетоци.

Останатиот музички дел на Калиопи е историја. Таа два пати беше претставник на Македонија на Евровизија, и то со песните „Црно и бело“ во 2012 и со „Дона“ во 2016 година.

За приватниот живор на Калиопи исто така се знае. Таа беше во брак со Роамо Грил со кого го има синот Пако.

Иако се разведоа пред многу години, таа живее во Македонија, а тој во Швајцарија, Калиопи и Ромео се добри пријатели и соработници. „Помеѓу нас некогаш се има случено вистинска љубов.

Ни се случи време, музика, дете. Ни се случи развод, болка и страдање. Ни се случи живот. Ние двајца имаме свои животи и среќни сме. Музиката не се создава без емоции. Ромео ми е уште најблизок роднина“, има изјавено Калиопи за Ромео.

Таа е одлилчна пријателка и со вториот сопруг од кој исто така се раздели, Васил Зафирчев, кој е сега актуелен по улогата на хрватскиот готвач Марио, кој е дел од згодите и незгодите во коичната серија „Преспав“, во петтата сезона.

На Инстаграм, Калиопи на крајот од минатата година, по повод својот роденден напиша: Ако мене ме прашате, не ми е грижа за годините, затоа што таа, малата Опи уште живее во мене и ќе живее засекогаш“, напиша Каллиопи и сподели црно-бели слики кога била мала.

Калиопи сега ужива на море. Таа сподели многу инспиративни мисли и фотографии на Инстаграм, не се знае дали отиде да дише чист морски воздух сама или е со некого, односно не откри кој е автор на убавите фотографии.

Под фотографиите, Калиопи напиша инспиративна и емотивна порака, на која регираа нејзинте фанови.

„Во очекување на нашата слобода и можноста да се вратам на сцената, на мојата публика, живеам во друга слобода во која дишам со мојата инспирација, се подготвувам да ви се вратам уште посилно и уште подобро и да ви пеам како никогаш порано“.

Ова го напиша Калиопи на Инстаграм покрај убаавите морски фотографии во кои таа е на плажа.

Како да не е зима, напротов, како да е лето, Калиопи си легна на пажата и уживаше во чистиот морски восдух, инспирирана од убавината околу неа.

На сликите, таа е без шминка, сосема природна и среќна, каква што нејзините фанови се навикнати да ја гледаат.

Морските бранови изгледа дека ѝ будат на Калиопи посебна инспирација, се надеваме и љубовна, па следниот пат можеби и ќе ни открие со кого ужива во оваа убавина.

Фото: Инстаграм