Home Живот Цеца доби јасна порака од синот – Вељко проговори и кажа што...

Цеца доби јасна порака од синот – Вељко проговори и кажа што мисли за нејзиниот дечко

Позната фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ има ново момче кое е осум години помладо од неа. Она што следеше потоа беше запознавањето со децата.

Имено, Цеца организираше заедничка вечера на која се сретнаа Анастасија и момчето на Цеца. Местото кое го одбраа беше ни помалку ни повеќе туку во кафеана.

Судејќи по новите фотографии на двете пејачки на социјалните мрежи може да се забележи дека Цеца и Анастасија биле во друштво на Богдан и неговите пријатели во една кафеана во Белград.

Тоа го потврди и Богдан објавувајќи фотографија со двајца пријатели во истата кафеана каде беа Цеца и Анастасија што е повеќе од доволен доказ дека Цеца веќе ја запознала и Анастасија со новото момче.

Според регионалните медиуми, Светлана Цеца Ражнатовиќ се запознала со мајката на нејзиното девет години помладо момче, Богдан Срејовиќ. А бидејќи г-ѓа Мира во моментот не е во Белград, состанокот бил „направен“ преку видео повик, за време на еден ручек.

Според „Ало“, пејачката убаво ја поздравила, а мајката не ја криела радоста поради фактот што нејзиниот син е со толку убава, паметна и успешна жена.

Принтскрин Инстаграм

Медиумите се обидуваат да дојдат до информација плус поврзано со оваа љубовна романса, па тоа им успева.

Принтскрин Инстаграм

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, реши јавно да каже што мисли за нејзината врска со Богдан Срејовиќ, кој е девет години помлад.

Принтскрин Инстаграм

Иако Цеца не сакаше да ја коментира нејзината врска со Богдан, Вељко рече дека е среќен за неговата мајка и порача.

Принтскрин Јутјуб

-Мама не треба да седи сама во куќата како куче. Среќна сум што најде некого! Го прифатив тој човек, најважно ми е што тој ја сака – искрено рече Ражнатовиќ.

Принтскрин Јутјуб

Вељко не крие дека му е многу тешко затоа што тој всушност пораснал без татко, но, како што наведува, не може да се одм азди.

-Патама за татко ми, но не можам да им се одм аздам затоа што морам да размислувам за моето семејство и синот – рече Вељко за „Хит Информер“.

Што се однесува до можниот брак на Цеца со Богдан, Вељко рече: – Време е мама повторно да се омажи!