Home Живот Носете ги децата на работа за да видат дека парите не паѓаат...

Носете ги децата на работа за да видат дека парите не паѓаат од небо: Познатиот актер напиша зборови што ги замислија родителите

Еден од најпопуларните актери во Србија и во регионот е Иван Босиљчиќ. Тој е театарски глумец, но популарноста најмногу ја стекна со улогите во романтичните серии, а тогаш стана миленик на женската публика.

Босиљчиќ е и одличен пејач, што докажуваат неговите музичко-поетски вечери и концертите кои ги оржува насекаде низ поранешна Југославија. Босиљчиќ, како што е познато е женет со Јелена Томашевиќ, една од најдобрите пејачки.

Иван и неговата сопруга Јелена Томашевиќ се посветени родители на нивната ќерка Нина, а колку актерот е приврзан за неговата сакана ќерка честопати може да се види од објавите на неговиот Инстаграм профил.

Денес, Иван напиша објава со слика од ќерката Нина која ја однесе на работа, а оваа објава може да биде добар водич за секој родител.

Многу психолози се согласуваат дека децата нè гледаат повеќе отколку што нè слушаат, а се чини дека Босиљчиќ се придржува до тоа.

Иван напиша објава на оваа тема, па го искажа своето мислење за децата да бидат најдобар пример. Прочитајте го неговиот пост подолу.

– Треба да ги носиме децата почесто на работа со нас, да видат дека и ние возрасните имаме проблеми и дека понекогаш е тешко да ги решиме. Во спротивно, нашите деца ќе помислат дека банкарските картички печатат пари самостојно…

Или паѓаат пари од небото … и тоа може да биде голем удар врз нивната психа кога ќе пораснат и да откријат дека не е така. .. Децата треба да се носат со родителите на тренинзи. За да нè видат како се потиме и мачиме.

Ќерка ми ја однесов на тренинг со мене кога имаше 4 години. Додека правев стомачни, во моментот кога застанав, таа истрча да ми помогне – се обиде да ме истурка од зад грбот за да станам полесно.

Секогаш кога ќе научам нова улога, ја повторувам безброј пати. Честопати пред неа.

Само така, кога ќе ме погледне на сцената, знае како настанала таа леснотија и дека има многу работа зад постигнатиот резултат – напиша актерот.

Фото: Инстаграм профил на Иван Босиљчиќ, Јутјуб принстскрин