Home Вести Македонија Јоци: Сашо Мијалков решил да го урива СДСМ. Сам!

Јоци: Сашо Мијалков решил да го урива СДСМ. Сам!

Статус на Јорданка Ивановска Јоци:

,Вмровци отсекогаш биле мајстори за екстремно добра пропаганда, која се граничи со лудило и холивудско шоу од врвна продукција. Точно знаат што прават. Кај нив сè е добро пресметано….

Во тој дух, беше и бегството на екс директорот на УБК, Сашо Мијалков – тој решил да го урива СДСМ. Сам!

Кој не го сфати тоа, жалам – сепак станува збор за ,,Худини од нашиот сокак”, растен и изграден целосно во духот на шпионажата и тајните служби….

До завчера Мијалков беше решен да го урива Мицкоски, но толку е очебијно дека плановите му се смениле прекуноќ..”