Home Естрада Милица Павловиќ со порака до цела Македонија

Милица Павловиќ со порака до цела Македонија

Денес таа важи за една од најубавите пејачки на домашната естрада. Атрактивна, згодна, пожелна, постојано е во фокусот и на публиката и на медиумите, како со своите песни и видеа, така и со својот неодолив изглед.

Принтскрин Јутјуб

Со своите извајани пропорции, српската фолкерка Милица Павловиќ жари и пали не само на српската, туку и на регионалната сцена.

Принтскрин Инстаграм

Сепак, многумина или не знаат или не се сеќаваат како изгледала пејачката на почетокот на нејзината кариера. Имено, Милица својата кариерата ја започна пред речиси десет години.

Принтскрин Јутјуб

Тогаш младата талентирана девојка се пријави на аудицијата за музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ додека уште беше девојче.

Принтскрин Јутјуб

Таа сега важи за една од нјпопуларните српски пејачки, привлекува големо внимание и коментари во јавноста откако се појави на балканската музичка сцена.

Дали е поради изгледот, дали е поради своето танцување и песни, сепак таа се најде на самиот врв на сцената.

Иако важи за убава и привлечна девојка, Милица никогаш не ја премина границата на добриот вкус. Но, овој пат, за потребите на едно снимање, таа направи исклучок. Носеше само долна облека и мрежести хулахопки.

Принтскрин Јутјуб

Станува збор за песната „Црна Јутра / Балкан СМ“, со која таа всушност го најавува своето актерско деби во најочекуваната серија оваа година „Певачица“, во која ја играше главната улога.

Принтскрин Инстаграм

Пејачката Милица работеше на серијата четири месеци, а ја игра улогата на девојка која стана огромна sвезда, споменатата песна ќе биде претставена како дел од серијата.

Принтскрин Јутјуб

Во ситуација кога голем број нејзините колеги решија да паузираат во последните месеци кога станува збор за објавување песни, поради целата ситуација со вирусот, Павловиќ сними и високобуџетен спот за оваа песна, со што целосно ги изненади нејзините обожаватели.

Принтскрин Јутјуб

Публиката, особено нејзините фанови навистина може да уживаат во песната, но и во цеиот спот кој има навистина прекрасни и жешки кадри.

Една од најдобрите српски пејачки на младата генерација, Милица Павловиќ со секој пост на социјлните мрежи предизвикува лавина од коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Принтскрин Јутјуб

Па така на Инстаграм реши да одговара на пофалби и прашања кои што ги доби од своите фанови, а една пофалба дојде од фан од нашата држава и гласеше

Принтскрин Јутјуб

-Не можам да ја престанам да ја слушам, песната кине, помеѓу првите е во Македонија, на што Милица напиша: Те гушкам до небо тебе и цела Македонија со тебе заедно.