Home Естрада Ана Бекута објасни што прави Милутин за да го сака и после...

Ана Бекута објасни што прави Милутин за да го сака и после девет години

Ана Бекута и Милутин Мркоњиќ слават 9 години хармонична и хармонична љубов, а пејачката отворено проговори за нивната врска по овој повод.

Таа истакна дека нејзиното срце секогаш ја водело низ животот и дека е сигурна дека ќе биде со Милутин уште многу години во нивниот, како што рече во „сојуз“.

Пејачката го откри и нивниот „рецепт“ за љубов, кој деветта година го слават и негуваат со доверба, договор и мир.

– Оваа година славиме девет години љубов, врскљ, заедништво, познанство … Отсекогаш сум се препуштала на емоциите и моето срце секогаш ме водело низ животот, без оглед на последиците.

Без љубов не можев да преживеам во животот или без работата. Верував во нас и во нашата врска и верувам и денес. Сигурна сум дека ќе дочекаме многу години во нашиот таканаречен сојуз, бидејќи функционираме прекрасно.

Сите овие девет години поминаа во мир, хармонија, договор и доверба. Без сето тоа, нема опстанок. Со фактот дека ние, морам да додадам, се сретнавме во зрелите години на нашите животи како успешни и успешни луѓе во нашите професии и мислам дека тоа во голема мера придонесе за хармонијата на нашата врска“, изјавила Бекута.

Порталот Мондо.рс пишува дека Ана потоа открила што е најромантичното нешто што Милутин го направил за неа:

– Пред две години, во септември, тој организираше прослава на мојот 60-ти роденден во најстрога тајност. Познато е дека не сакам да ги славам родендените и мислам дека тоа е за помлади луѓе, но јас започнав да ги славам тие јубилејни родендени.

Тој ме изненади, ги покани сите мои пријатели, се погрижи за секој детаљ, не остави ништо на случајноста. Организираше сè совршено и само ми рече:

„Ајде, облечи се убаво, да одиме на интимна вечера, само ти и јас. „Беше прекрасно, остававме до доцна во ноќта.

Сега кога зборувам за тоа, неверојатно е што порано се славеше до доцна во ноќта, со оглед на оваа пандемија, која сè уште трае. Макар што, и тоа ќе помине “.

Ана додаде дека таа и Милутин се гледаат еден со друг со иста страст, но и дека се чини дека станува се поголема со годините.

“Стр аста е сè уште присутна, дури мислам дека е уште поголема како што минуваат годините. Се познаваме многу подобро сега, опуштени сме еден кон друг, правиме шеги без лутина и сме сакани во општеството токму од овие причини.

Луѓето сакаат да нè гледаат расположени. А особено Милутин, кој е многу духовит и знае да прави шеги и на своја сметка и на наша сметка. Уживаме еден со друг и нека остане така “, рече таа, откривајќи дека ова година таа ќе ја прослави годишнината со нејзините најблиски.

Пејачката додаде дека „кога бројката ќе биде округла“, тие планираат да направат голема прослава каде ќе ги соберат своите најблиски и ќе прослават 10 години врска и љубов.

“Оваа прослава ќе биде поскромна бидејќи не е јубилејна. Ние се подготвуваме за следната, за десет години.

Оваа ќе ја славиме во кругот на семејството, нема да направиме ништо големо. Но, се радуваме на следната, за која ќе организираме гала прослава “, заврши Бекута.