Home Естрада Милица Павловиќ со порака до Македонија

Милица Павловиќ со порака до Македонија

Пејачката Милица работеше на серијата четири месеци, а ја игра улогата на девојка која стана огромна sвезда, споменатата песна ќе биде претставена како дел од серијата.

Во ситуација кога голем број нејзините колеги решија да паузираат во последните месеци кога станува збор за објавување песни, поради целата ситуација со вирусот, Павловиќ сними и високобуџетен спот за оваа песна, со што целосно ги изненади нејзините обожаватели.

Публиката, особено нејзините фанови навистина може да уживаат во песната, но и во цеиот спот кој има навистина прекрасни и жешки кадри.

Една од најдобрите српски пејачки на младата генерација, Милица Павловиќ со секој пост на социјлните мрежи предизвикува лавина од коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Па така на Инстаграм реши да одговара на пофалби и прашања кои што ги доби од своите фанови, а една пофалба дојде од фан од нашата држава и гласеше.

-Не можам да ја престанам да ја слушам, песната кине, помеѓу првите е во Македонија, на што Милица напиша: Те гушкам до небо тебе и цела Македонија со тебе заедно.