LATEST ARTICLES

Божиновски: Власта ќе изгуби на предвремените парламентарни избори

Во синоќешната емисија на телевизија Телма, „Топ Тема“, гостуваше аналитичарот Владимир Божиновски кој кажа дека власта ако сметала дека има...

Гоце Михајлоски: Искуството на моето семејство покажа дека вирусот е како руски рулет

Многумина не веруваат дека постои Корона вирус. Се чини дека токму поради ваквиот ирационален сомнеж, деновиве и Клиниката за инфективни...