LATEST ARTICLES

Се огласи Македонецот кој прв ја прими вакцината против вирусот пред 3 месеци

Вакцината АЗД1222, популарно наречена „Оксфорд вакцина“, влезе во последната, трета фаза на тестирање, пишува Неделник.рс, а според документацијата до која...

Родителите велат: Немаме за леб, а не за онлајн настава

Поради пандемијата со корона вирусот, веќе извесен период училиштата и факултетите во Македонија се затворени, а учениците и студентите се...