Се ожени менаџерот Кристијан, а на свадба му пееја Жељко Самарџиќ и Владо Георгиев

На свадбата на менаџерот Кристијан Стефановски од продукција „Прагма“ и неговата сопруга Ана Стојковска на гости беше речиси целата балканска...

Спејко конечно се огласи и кажа дали се сеуште во врска со Љупка Митрова

Познатиот инфлуенсер, Кумановецот Дарко Спејко, денес во интервју за Екслкузив на 1ТВ, кончено го објави статусот на неговата врска со...

Цеца вчера ја изненадија со роденденска прослава – дали овој подарок е од некое...

Цеца Ражнатовиќ вчера го прослави 46-от роденден, а ќерката Анастасија и  нејзината сестра Лидија,  направија изненадувачка забава. Како што пишуваат српските...

Франц проговори за разделбата со Пере и заминувањето од „Нокаут“: Откри колку време се...

Владимир Крстевски – Франц кој веќе неколку години живее во Лос Анџелес со сопругата Ема, во интервју за магазинот „Убавина...

Првиот комшија на Дарко Лазиќ: Ми е грев за Марина, тој си тера пак...

Лани Балканот беше преокупиран со состојбата на Дарко Лазиќ, после сообраќајката во која беше повреден. Сите му посакуваа брзо опоравување...

Пријовиќ за Брена: Таа ми е свекрва, но си има свој живот – ангажиравме...

Александра Пријовиќ по три месеци откако го роди синот Александар им се врати на настапите. За магазинот „Глорија“ таа раскажа...

Тамара и Тијана искрено проговорија за разводот на нивните родители

Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ искрено проговорија за разводот на нивните родители, за српскиот магазин „Стори“. „Разводот на родителите не...

Чолиќ во Скопје доаѓа со личноста за која ретко кој нешто знае

Балканската поп-ѕвезда Здравко Чолиќ (68) во Скопје ќе допатува од Белград заедно со сопругата Александра, пред најавениот спектакуларен концерт на...

Драган Б. Костиќ: Немам пари, немам куќи, автомобили – но и без сето...

Легендарниот радио и Тв новинар и диџеј Драган Б.Костиќ вчера наполни 69 години. Авторот на ТВ шоуто „Б со точка“...

Пристигна утешна награда од Евровизија за Тамара: Прогласена за најдобра

Вкупно 23,3 отсто од гласачите за најдобар женски вокал и го дале својот глас на македонската претставничка Тамара Тодевска, што...