Северина предмалку објави: Да, позитивна сум на вирусот – јавноста дозна кога му го...

Медиумите од Балканот од утрово ја пренесуваат веста дека хрватската мегаѕвезда Северина е позитивна на корона вирусот. Таа премалку на својот...

Мора од нешто да се живее: Кој сака може да легне во креветот на...

Како што пишуваат српските медиуми, наводно Наташа одлучила својот луксузен имот да го издава за венчавки, родендени, прослави, а оваа...

Проговори српската певаљка Тања Савиќ – децата и се во Австралија, таа до скоро...

Тања Савиќ пред отприлика 2 месеци, прилично резервирано зборуваше за фактот дека нејзиниот сопруг ги однел децата во Австралија, нешто...

Тамара: Не знам веќе што повеќе да направам за да докажам дека тоа со...

Тамара Тодевска во свое гостување на Репортер, искрено проговори за периодот од нејзиниот настап на Евровизија и особено по пехот...

Среде сендвичара во центар го „копаше“ носот – се работи за учесник во „Задруга“

Учесниците во штотуку завршената сезона на реалното шоу „Задруга 3“ сè уште се актуелни, па се обидуваме да ви ги...

Можно ли е да го „закачила“ по втор пат – Славица Чуктераш објави фото...

Вирусот не ги заобиколи ниту познатите личности од естрадата. Прв дека е позитивен објави Ѓорге Давид, кој и известуваше за...

Еден од најпопуларните наши пејачи позитивен на вирусот – се огласи на фејс и...

Огнен Здравковски во последната сезона на музичкото шоу „Sвезде Гранда“ беше под менторство на Марија Шерифовиќ, а заедно со неа...

Познатата пејачка отворено призна: Немам скршен динар, немам од што да живеам

Припадниците на српската естрада, се почесто зборуваат дека тие се во најголем финасиски проблем бидејќи освен пеењето немаат друга професија. Откако...

Драгана Мирковиќ: Многу сум изненадена какво човечко суштество е Карлеуша Јелена

Познато е ривалството во естрадните води, а тоа е особено изразено на српската естрада. Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ, откри дека...

Сека Алексиќ одлучи да ги разреши дилемите на своите фанови дали е повторно трудна

Српската пејачка Сека Алексиќ (38) е мајка на двајца синови, поголемиот Јаков (3) и помладиот Јован, кој го роди пред...