(ВИДЕО) Цеца, имаш ли симпатија – имам. Како се зове? Немам

Балканската фолк кралица, како што ја нарекуваат, Светлана Цеца Ражнатовиќ и поко јниот Жељко Ражнатовиќ Аркан на 19 февруари го...

Емина Јаховиќ: Ова за мене е пејачот Бр. 1 од Македонија (ВИДЕО)

Пред скоро три месеци, Емина Јаховиќ објави нова песна, „Кризирам“ која веќе брои милионски прегледи, а како што самата изјави,...

Калиопи искрено откри што научила за време на изолацијата

Калиопи Букле, една од најпознатите македонски пејачки, деновите во изолација ги поминува во својот стан во Скопје. Таа доста е активна...

Саша Поповиќ му нареди: нека дојде со гипс на нога, гледачите не смеат да...

Поради пандемијата и вонредната состојба во Србија беа откажани снимањата на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Меѓутоа, како што соопштија...

Фолк легендата Ефто Пупиноски револтиран: Ха, ха, ха – Македонска естрада

Ефто Пупиноски е револтиран од барањето на Здружението на естрадата што пред некој ден го испратија до Владата за да...

(ФОТО) Елена Велевска: Луѓето кога ме гледаат мене, ги гледаат своите непристојни мисли

Елена Велевска е една од најпознатите фолк пејачки во нашата држава, која постојано ја бранува јавноста со пикантерии од нејзиниот...

(ВИДЕО) Миа Костова и другарка и Тијана објаснуваат што е тоа скопски фраер

Миа Костова поранешната водителка на „Бекстејџ“ не мирува дури ни во карантин, не престанува да изненадува со провокативни фотографии, необични...

Корона има и позитивна страна – се смирија Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал

Емина Јаховиќ пред некое време објави нова песна, „Кризирам“ која веќе брои милионски прегледи, а како што самата изјави, околу...

Последните фотки на нашиот славеј Анета Молика се од Париз – таа мораше да...

Земјите од регионот, Европа но и светот полека здивнуваат од пандемијата. Кривата почна да се намалува и се појави светло...

Елена Ристеска: Додека луѓе се борат за живот, нема да почнувам кампања за пафемот

Една од нашите најпознати поп пејачки елена Ристеска, денес слави роденден. Доцна синоќа таа објави статус во кој отки информации...