Естрада

Фановите на Дарко Лазиќ преплашени дека тој повторно ќе настрада

Дарко Лазиќ во октомври минатата година доживеа тешка сообраќајна несреќа и од тогаш го живее својот втор живот. Но тој...

(ВИДЕО) Милијана во “Парови” почна да го изневерува Милојко – се бакна со политичарот

Милиана Богдановиќ го шокираше регионот со своето однесување и нејзината љубовна приказна со 53-годишниот Милојко Божиќ. Но, како тоа да не...

(ВИДЕО) Протече снимка од Шабан и Цуца, направена непосредно пред да загине

Ивона Неговановиќ Цуца, дологодишната љубовница на Шабан Шаулиќ, за новиот број на српски Свет, раскажала неверојатни детали од нивната врска,...

Само 1 месец помина од породувањето, а Пријовиќ изгледа вака (ФОТО)

Александра Пријовиќ се породи на 6 март во приватна клиника во Белград.Иако откако се породи, речиси не излегува од дома,...

На списокот на уапсениот српски макро има и пејачка од Македонија

Голема паника на српската естрада откако на белградскиот аеродром е уапсен главниот српски макро , Михајло Максимовиќ. При апсењето на подведувачот...

Ќерката на Миле Китиќ – Елена “гори” во спотот со Македонците 2 Бона (ВИДЕО)

За осум денови, еден ипол милон прегледи. Така отприлика изгледа еден Балкански хит, во случајов насловен со името "Колумбијана". Актери се...

Еве како изгледаше водителката на “Брза кујна” во минатото (ВИДЕО)

Веќе три сезони и повеќе од 100 емисии откако почнавме да го гледаме кулинарското шоу „Брза кујна“ на телевизија Сител. Покрај...

Елена Петреска и Жаре Бербер се “ФАТИЈА ЗА ГУША” на аудицијата во Кавадарци

После многу години, практично, од "Вашите 5 минути" наваму, во Македонија почна да се реализира ток-шоу налик на оние од...

Сузана Гавазова: Во Австралија повеќе се слуша македонска музика отколку кај нас

Сузана Гавазова, иако важи за една од најсредените пејачки на домашната сцена, честопати можемеда ја видиме и како позира без...

Драгана Мирковиќ се пофали колку многу пари има

Балканската фолк дива Драгана Мирковиќ важи за една од најуспешните и најомилените фолкерки не само на овие простори, туку и...