Жан Клод Ван Дам се фали дека најдобра другарка му е Драгана Мирковиќ (ВИДЕО)

Славниот холивудски акционен актер Жан Клод Ван Дам се пофали дека се дружел со „огромната ѕвезда од Балканот, пејачка и...

Проговори чуварот на викендицата на Шаулиќ – но сакаше да остане анонимен

Соседот на Шабан Шаулиќ,  откри како изгледало кога тој ќе дошол во Крчедин, каде што се наоѓа неговата викендица. -Се навикнавме...

Се вљуби Адам Лабунски – фотката со новата девојка му ја објави колегата Огнен

Адам Лабунски има учествувано во „Пинкови ѕвезди“, а сега заедно со Огнен се во „Ѕвездите на Гранд“ под менторство на...

Познатата водителка Михајловски растела во немаштија: По цел ден била со коњи во штала

Пред да стане водителка на емисијата „Брз старт„ во 2003 година, водителката Ана Михајловски живеела во мала куќа покрај белградскиот...

(ВИДЕО) Тошиќ не бил цвеќе за мирисање – Софија го молела да се разведе...

Најновата вест од Србија е дека манекенката Софија Милошевиќ е наводно голема љубов на Тошиќ. Таа минатата недела го молела...

Па дали е она нормална – Пријовиќ сликана во кафана со порок во рака...

Една од најпознатите млади пејачки Александра Пријовиќ во јуни претходната година стапи во брак со Филип Живојиновиќ. Пејачката е во...

На Милјана не и бил прв Милојко – претходно била со друг дедо

Милијана Богдановиќ во моментов е една од најпознатите девојки во Србија. Таа има 21 година и ќе се мажи за...

Шабан не го заборавил: Познато што оставил во наследство на својот вонбрачен син

Сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ сакала да го посвои вонбрачниот си Роберт, но таквата понуда ја одбила неговата мајка...

Милица Тодоровиќ ќе рипа во тавче: Ќе има брак и деца

Милица Тодоровиќ и Милпш Пауновиќ уживаат во својата хармонична врска, а како што вели пејачката се почесто разговараат за брак ...

Замина Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика

Шабан Шаулиќ го напушти овој свет. Утрово од Германија пристигна тажна и жална вест која вели дека познатиот српски пејач...