Популарниот пејач искрено признава: Од жена ми се плашам повеќе отколку од вирусот

Пејачот Драгиша Трајковиќ Џани и неговата сопруга Слаѓа се куриозитет од српската естрада во оваа пандемиска криза, бидејќи, додека траеше...

(ФОТО) Предизвикува восхит и воздишки – дами и господа, ќерката на Здравко Чолиќ

Здравко Чолиќ важи за една од најголемите, а можеби и најголемата музичка легенда од времето на СФРЈ. Со неговите хитови...

Весна Бејби емотивно за својот син: Го гушкам, плачам ко некоја задушна баба секој...

Синот на Весна Петрушевска, Кирил Тренкоски, за две недели заминува во САД кај својот татко Јанко Тренкоски. Кирил кој има...

(ФОТО) Пејачот Љуба заврши во болница под сомнение за вирус, па се огласи до...

Во изминатово деноноќие во Србија се регистрирани 227 новозаразени од Ковид-19, а две лица поч инаа, јавија српските медиуми. Претходните денови,...

Елена Велевска: Ова е мој подарок за Македонците ширум светот

Една од најпознати македонски фолк пејачки Елена Велевска секогаш знае да го привлече вниманието на јавноста. Таа уште на осум години...

ФОКУС: Познат македонски пејач е позитивен – се среќавал со многу колеги

Спасен Силјаноски, фолк пејач од Кичево е позитивен на Ковид-19. Веста ја потврди на социјалните мрежи пред неколку часа, и...

Бившата на Кајмакоски си го доби во коментар – но и таа не остана...

Неодамна беше избрана за мис карантин на светот, актактивната Кристина Димитриевска, периодов најмногу е посветена на одржавањето на својата линија...

Елена Велевска демантираше, но народ си зборува – има ли нешто со славниот кошаркар?

Долгата изолација, карантинот ли или корона пандемијата не научи да цениме многу повеќе некои животни вредности или пак животното искуство...

(ФОТО) Лила Филиповска се „галеше“ со Магаре – со другар и Зоки Фаци го...

Ако некоја личност од естрадата кај нас, може да се нарече инфлуенсер, тоа секако е Лила Филиповска. Сите се обидуваат...

Се огласи Тања Савиќ по информацијата дека сопругот и ги однел децата во Австралија

Тања Савиќ проговои за своето семејство и за прв пат раскажа приватни детали. Нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата во...