Гавазова сака да ја копира Лепа Брена (ВИДЕО)

Сузана Гавазова неодамна за српскиот пазар ја издаде својата нова песна „Хало“ која има одличен фидбек кај публиката. Текстот на...

Проговори мајката: Какво беше детството на Анета Молика

Талент на Анета Мицевска бил забележен уште на рани години, а мајката на Анета, госпоѓа Лиљана Љумаковска во интервју за...

Тошиќ наводно го видел фамозното видео и полудел

После се’, Душко Тошиќ најмногу заради децата бил подготвен да и прости на Карлеуша и да ја заборави нејзината афера...

Марија Шерифовиќ открива кој ја опсипува со љубов

Марија Шерифовиќ многу ретко зборува за својот приватен живот, но сега по долго време одлучи да  проговори за својот емотивен...

Ерик Фокс си најде нова Симона Поповска – се вика Кристина и е авион...

Радиоводителот Ерик Фокс со години својата популарност ја гради преку своите радиоизданија на брановите на најслушаното радио во македонија, Антена...

(ФОТО) Дали со ова Карлеуша му ја затна муцката на Врањеш – засекогаш?

Изминатите неколку денови, сапуницата "Карлеуша" продолжи со информации дека нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, си ги зел двете ќерки и заминал...

На Балканот нема маж што не “лета” по Сања Кужет – но еве што...

Водителката на популарната музичка емисија “Ѕвездите на Гранд”, Сања Кужет, пред 12 години се обиде да се проба на филмското...

Дали ќе настапам како Северна или ФИРОМ не ми е важно – битно ние...

Краен рок за предавање на нумерата со која ќе настапи Тамара Тодевска е 11-ти мај, но од МРТ најавуваат дека...

(ФОТО) Ќерката на Лукас, вистинска “лепојка” која Аца ја вработил во Гранд

Аца Лукас има четири деца. Од првиот брак со Светлана Вуксановиќ го има синот Лазар и ќерка Миљана, од бракот...

Вики Миљковиќ искрено проговори каков е Саша Поповиќ како директор

Една од најгледаните емисии на нашите телевизии, музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ немаше да биде толку возбудлива и интересна, да...