(ФОТО) Вака изгледа најстарата ќерка на Аца Лукас која не сака да се експонира...

Пејачот Аца Лукас не сака да зборува за приватниот живот, но овој пат реши да прозбори за српски Блиц. Аца...

Кардашијан конечно проговори за болеста на сопругот – Канје Вест е биполарна личност

Планетарно популарната старлета Ким Кардашијан за магазинот “ Вог“ прозборе за болеста на најзниот сопруг раперот Канје Вест. Имено тој боледувал...

Ноне од плажа се пофали со новиот дечко (ФОТО)

Поранешната пејачка Ноне Неделковска, на својот профил на Фејсбук објави фотографија со ново момче. Станува збор за Урош Терзија, а Ноне...

Почнаа брачните проблеми: Пријовиќ и Филип се “фатија за гуша”

Пејачката Александра Пријовиќ која на трети март стана мајка денес првпат е фотографирана по породувањето. Снаата на Лепа Брена која...

Славната српска пејачка фатена во врска со 16 години помлад пејач

Весна Змијанац се појави на една прослава заедно со 16 години помладото поранешно момче, оперскиот пејач Никола Мијаиловиќ. Цело време,...

Лила Филиповска го збудале Инстаграм – се сликаше разголена во кревет

Лила Филиповска со последната фотографија на социјалните медиуми им ја разубави неделата на своите следбеници. Водителката покажа како ужива и како...

Аца Лукас призна дека правел “пластики” и откри на кој дел од телото

Последните години речиси е тренд да се прават разно-разни корекции на лицето и телото, а особено популарни, овие корекции се...

Шабан не го заборавил: Познато што оставил во наследство на својот вонбрачен син

Сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана Шаулиќ сакала да го посвои вонбрачниот си Роберт, но таквата понуда ја одбила неговата мајка...

Една од најубавите Македонки и поранешна Мис откри прекрасна вест

Поранешната Мис на Македонија, Стефани Борсова која ја понесе титулата за најубава девојка во 2010 година, повторно е...

Чекаше сè да заврши па и пушти тужба за развод – Карлеуша и Душко...

Пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ сепак се разведуваат! – тврдат медиумите во соседството. Наводно, Душко на Јелена...