Драгана Мирковиќ откри само со кого контактира на српската естрада

Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ откри дека комуницира само со Лепа Брена. Таа сака да помуабети со својата постара колешка со...

Омилениот кај фолк пејачките – еве како изгледал Саша Поповиќ кога бил млад

Неда Украден важи за една од најголемите ѕвезди на југословенската музика, а во прилог на тоа говори не само тоа...

Сопругата на Саша Поповиќ: Да беше друга на мое место сто пати ќе го...

Сузана Јовановиќ и Саша Поповиќ се 22 години во брак, а во интервју за српскиот портал „Курир“, Сузана искреено прозбори...

Некрунисаната кралица на Њујорк по татко е Гостиварка, а по мајка Дебарчанка

Во последните неколку години, поп сцената почнаа полека да ја освојуваат некои нови имиња, а овие девојки, за разлика од...

Водителката на “Гранд” Сања Кужет крие тајна која конечно е откриена (ФОТО)

Водителката на најгледаното балканско музичко шоу „Ѕвездите на гранд“ Сања Кужет со години наназад крие една тајна од својот приватен...

Се огласи екс сопругата на Кајмаковски – Кристина објасни што и се случувало по...

Ќе ве излажам ако кажам дека не ми беше тешко по разводот, кога некого сакаш и нешто не успеало нормално...

Да не е покусо од другите – Живкица по бикини на Скијатос (ФОТО)

Водителката на „Тунел“, Живкица Каленикова ужива на семејниот одмор на грчкиот остров Скијатос. Живкица на својот Инстаграм профил објави фотографија...

Елена Ристеска ги изненади сите – значи ли ова дека е вљубена (ФОТО)

Поп-пејачката Елена Ристеска многу ретко знае да направи некоја промена на себе и со години наназад е доследна на својот...

(ВИДЕО) Елена Велеска демантира: Не се разведувам, со Маријан и децата одиме на одмор

Фолк-пејачката Елена Велевска, сепак, не се разведува од сопругот Маријан. Таа од охридските плажи преку естрадниот тв-магазин „Бекстејџ“ порача дека...

Маја Панчева открива како ја почнале врската со Дарко

Се запознале пред дваесет години и велат дека многу брзо си се допаднале еден на друг. Денес се родители на...