Теа, пејачката која синоќа настапуваше со Шаулиќ: Поради куферите не влегов во кола со...

Поради куферите не бев со Шабан во автомобилот…Таа е последна со која Шабан пеел и по чиста случајност ја одбегнала...

Менаџерот на Шабан кој синоќа бил со него, објасни што се случувало

Менаџерот на Шабан Шаулиќ, кој синоќа го организирал настапот, Богдан Марката, се огласил и кажал што точно се случило во...

(ВИДЕО) Три часа пред несреќата Шабан Шаулиќ го имаше неговиот последен настап

Ако за некого може да се каже голем, еден од најголемите, тоа сигурно е Шабан Шаулиќ. Тој беше кралот на...

Замина Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика

Шабан Шаулиќ го напушти овој свет. Утрово од Германија пристигна тажна и жална вест која вели дека познатиот српски пејач...

Врањеш: Ќе го пуштам спорното видео и ќе докажам дека сите материјали се вистински

Последниот месец актуелна тема во сите медиуми во регионот беше аферата на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен Врањеш. Имено,...

Анета Молика отворено за својата ќерка и за својот сопруг

Анета Мицевска или на публиката позната како Анета Молика е во среќен брак со музичарот од нејзината група Џими. Тие...

Преписката меѓу Аца Лукас и Ана Бекута – заборавил да и оди на концерт...

Пред скоро два месеци, Аца Лукас гостуваше во Скопје заедно со своите колеги Пеџа Меденица и Милица Павловиќ и приреди...

Карлеуша по долго молчење се обрати со соопштение на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Последниот месец актуелна тема во сите медиуми во регионот беше наводната порно афера на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен...

Се појави нова фотка од Јелена, но и изјава од Врањеш

-Почитувани, веднаш да ви кажам дека би испаднал џентлмен и не би потегнал вакви потези, доколку не бев изложен на...

Лепа Брена го покажа луксузот на својот дом (ФОТО+ ВИДЕО)

Фолк ѕвездата вчера се врати од одморот на Бора Бора каде уживаше по австралиската турнеја заедно со својот син Стефан....