Џенифер Лопез го доби Оскарот за Светска модна Икона (ВИДЕО)

Џеј Ло, Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез заедно беа во Њујорк на фестивалот на модата ЦФДА 2019. Џенифер Лопез...

Огнен Здравковски: Марија Шерифовиќ те сакам (ФОТО)

Деновиве на своите профили на социјалните мрежи, двајца наши претставници во "Sвездите на Гранд", се пофалија дека влегуваат во финале....

Цеца: Оваа жена ги знае сите мои тајни, ме штити и поддржува дури и...

Светлана Цеца Ражњатовиќ никогаш не криела колку нејзината сестра му дава смисла на нејзиниот живот, но овој пат таа одлучи...

Пријовиќ смисли нова финта само да не го користи презимето на сопругот

Познатата српска пејачка и снаа на Лепа Брена, Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена, па многумина ги изненади со...

Шабан Шаулиќ успеал да и сокрие огромни пари на сопругата – ги чувал во...

Шабан Шаулиќ, кој во февруари трагично настрада во собраќајна несреќа, поседувал тајна сметка во банка во Германија, каде го изгуби...

Се појави фотка од Драгана Миркович во костим за капење (ФОТО)

Фолк-пејачката Драгана Мирковиќ не ја гледаме често во провокативни изданија. На јавните настани и на фотографиите на социјалните мрежи, таа...

Каква музичка спојка во Лас Вегас – Роберт Саздов и Јован Јованов се сретнаа...

Јован Јованов, кој веќе три години живее во Канада, ги пречека својата мајка и брат на гости. Во моментов, Јованови...

Оф оф Андријана Алачки доживеа Шеик да ја кити (ФОТО)

Адријана Алачки објави фотографија од нејзиниот престој во Обединетите Арапски Емирати. Поранешната водителка која има свое кулинарско телевизиско шоу беше...

Цело семејство на куп – Тамара го прослави 34. роденден (ФОТО)

По големиот успех кој пред две недели го оствари на Евровизија, Тамара деновиве имаше уште еден повод за радост. Роденденската прослава...

Анета Наковска: „Тешко предавниците“ во Австралија помина онака јако, баш патриотски

Неможе да помине година а ние да не оствариме заедничка соработка на професионален план, вели фолкерката Анета Наковска, која и...