Познато што правеше поранешниот дечко на Богдана додека таа правеше свадба

Денеска целиот регион зборува за свадбата на деценијата која во моментов се случува во еден луксузен хотел во Белград. И покрај...

По долго време се огласи Сергеј Варошлија и проговори за Боки 13

Емотивен статус на Сергеј Варошлија, еден од ретките кој не му го врти грбот на Боки 13: ,,Поминаа 4, уште малку...

Никој не го очекуваше тоа: Додека Вељко прави свадба, се огласи неговата бивша

Ќерката на генералниот директор на клубот Црвена звезда, Звездан Терзиќ, и некогашна девојка на Вељко Ражнатовиќ, на денот на неговата...

(ФОТО) Се има, се може: Снаата на Цеци облече нова, втора венчаница за свадбата

По венчавањето во најголемиот храм во Белград „Свети Сава“, Вељко и Богдана Ражнатовиќ се упатија во хотелот „Хајат“ каде се...

(ФОТО) На денешен ден пред 25 години се појавија луѓето кои цела Македонија ги...

Нека им е среќен роденденот на тројцата мускетари кои успеаа да ја насмеат публиката и тогаш кога сите мислеа дека...

(ВИДЕО) Среде Грција ечеше „Македонско девојче“

Само уште еден доказ дека Грците сакаат да бидат Македонци. Видеото го снимиле туристи од Македонија, на Грчкиот остров Санторини. Седеле...

Ова како некоја зараза – се разведуваат и почнуваат да постираат теретана

Пејачка, мисица, манекенка, модел… Бившата сопруга на Даниел Кајмакоски по разводот очигледно решила да стане мултипрактик. Набројаното не е доволно,...

Анета Молика објави фотка како изгледала како дете (ФОТО)

Македонската пејачка Анета Мицевска или позната како Анета Молика повеќе од 16 години е во брак со Џими од групата...

Водителката Нина ,,Ексклузив” покажа како изгледа по дома (ФОТО)

Николина или како што е запишана на социјалните мрежи Нина Ред одредено време не се има појавено пред камери, а...

Ирена Спасовска: Има една новинарка што ми пушта ,,чаршија прича” муабети

Ирена Спасовска и нејзиното момче Орце Гелевски се разделија по 13 годишна врска и ставија крај на нивниот заеднички живот. Во...