Зинала за пари и кариера а пее 2 часа на плејбек – Каќа жестоко...

-Зинале за пари и за слава, ама од тоа не се живее, ниту ќе опстојат во оваа работа долго –...

Еве како Карлеуша ги воспитува своите ќерки: Таа смета дека сите деца се раѓаат...

-Сметам дека ниедно дете не е родено за зло, дека децата се впивачи и емитери на она што го гледаат...

Нашиот Славеј Анета Молика растури во Србија со ,,Македонско девојче” (ВИДЕО)

Во Босна не igraj, во Србија не pej, а во Македонија немој ниту да играш ниту да пееш. Така некако...

(ФОТО) Цеца ретко се дружи со колешките, но на Ана Николиќ и направи голема...

Ана Николиќ го прослави својот 41 роденден, а на забавата уживаше заедно со Цеца Ражнатовиќ која и порача: - Среќен...

Македонецот кој победи во српското шоу влегува во „Задруга“

Пред два дена токму во шоуто се зборувало за него, а шпекулациите ги подгреал и самиот тој, со објава на...

Бекстејџ и одговори на Јоци: Најодговорно тврдиме дека тоа е лага

Статус на Бекстејџ Македонија: Бидејќи немаме техничка можност да и одговориме на Jordanka Ivanovska-Joci на нејзината ФБ фан страница, поради тоа...

Водителката на квизот сложувалка: Што сте се исплашиле од зрели жени, тие не се...

Постои стигма насекаде околу нас, а особено за жените кои ја поминале четириесетата, педесетата – напишала Милица Гацин во статусот...

Александра Пријовиќ му пееше на увце на Филип Живојиновиќ (ФОТО)

Една од најпопуларните млади српски пејачки, Александра Пријовиќ, запеа на една приватна забава, на која беше присутен и нејзиниот сопруг...

Јошка веќе 2 години живее во Австралија, но и понатаму пее за Македонија

Откако се пресели во Австралија, Јошка продолжи да работи со музика и настапува низ повеќето градови каде што ги има...

(ФОТО) Тијана направи нова фризура и ги збуни фановите – помислија дека е Дара...

Тијана е доста активен костисник на социјалните мрежи, особено на Инстаграм, каде редовно споделува моменти од секојдневието со своите следбеници. Овој...