(ВИДЕО) Решив дома да се вратам: Ѓоко Јовиќ со прекрасен спот кој вреди да...

Дали го погледнавте и дали ви се допадна новиот спот од Ѓоко Јовиќ за песната “Решив дома да се вратам”?! Ѓоко...

Харис Ѓиновиќ минува низ тежок период: Останавме без пари

Пејачот Харис Ѓиновиќ и неговата сопруга Мелина веќе две години ја градат својата импозантна вила во белградската населба Сењак, иако...

Неда Украден не штедеше зборови: Ова го можат само Македонците

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 45 годишниот Игор Ангелов од Струмица. Игор е...

Саша Поповиќ и Лепа Брена го продадоа Гранд: Познато колку пари добија – сума...

До крајот на годината, Обединетите медиуми ќе станат 100% сопственик на Гранд, што значи дека имињата на основачите и сосопствениците...

Македонски иселеници од цела Европа викендов во Швајцарија собраа голема сума пари за помош

Членовите на Македонското друштво “ Пирок“ од Швајцарија минатиот викенд собраа над 11 илјади швајцарски франци на хуманитарната забава посветена...

Јелена Карлеуша ги сака Македонците, но овојпат немаше милост за Пепита од Валандово

Во последното саботно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и дваесет и тригодишната Пепита Маринкова. Пепита се претстави...

(ВИДЕО) Амди Бајрам во елемент како некогаш – откри кој му е најубав подарок

Kaко од „Зајко кокорајко“, премиерот во заминување Зоран Заев му прости и го прими во коалиција Амди Бајрам? Зошто ниту...

(ФОТО) Даниел Кајмакоски се облече како жена, па тверкаше

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски заврши уште една тешка имитација во „Твоето лице звучи познато“ на највисоко ниво, кога се појави...

Ѓорѓе Балашевиќ доживеа срцев удар – неговата ќерка објави статус (ФОТО)

Еден од најпопуларните пејачи на поранешните југословенски простори, Ѓорѓе Балашевиќ вчера преживеа срцев удар и е хоспитализиран на Институтот за...

Цеца се огласи јасно и гласно порача: Нешто чуваме и за себе

Свадбата на синот на мегапопуларната пејачка Цеца Ражнатовиќ, младиот боксер Вељко и неговата избраница Богдана Родиќ е закажана за 24...